Washington Capitals - utolsókból lesznek az elsők?2018.06.04. 15:19, Gréti
A jégkoronggal való kapcsolatomról úgy érzem, most szállt fel a kezdeti rózsaszín köd. Ez persze nem azt jelenti, hogy elpártolnék az Ottawa Senators-tól, mert dehogyis! Elköteleztem magam mellettük, és ehhez tartom is magam. De kezdem felfedezni, hogy jé, vannak más NHL csapatok is, akiknek szintén megvan a maguk történelme, mégpedig nem is akármilyen! Komolyan elkezdtem érdeklődni irántuk, mert beláttam, hogy tavaly hibát követtem el azzal, hogy csupán néhány mérkőzésből ítéltem meg őket. Igaz, a Washington Capitals-ról már az első benyomásom pozitív volt.
Egy nagyon jó csapatról van szó, ezt le kell szögezni. Azelőtt nem láttam őket játszani, de le a kalappal. Ügyesek, együtt vannak, összetartanak, és még a rajongóik is szép számmal elmentek Ottawába, szóval respect, ráadásul a góloknak is együtt, őszintén örülnek, tehát semmi bajom velük. (2017.07.10. blogbejegyzés)
Nem véletlenül emeltem ki pont a Capitals-t, ugyanis ők az idei finálé keleti döntősei. Múltkor ugyebár bemutattam a Vegas Golden Knights csapatát, úgyhogy utána néztem kicsit a Washington Capitals történelmének is, és derültek ki érdekes dolgok. (El is döntöttem, hogy mindegyik NHL csapatnak utána nézek, hogy még teljesebb képet láthassak a ligáról)
1974-ben alakultak, tehát ha az NHL egészéhez viszonyítunk, akkor viszonylag fiatalok, de ha a Vegas-hoz, akkor azért mégiscsak idősebbek. Ők az a csapat, akikben az elején alig hittek páran, ugyanis borzalmas teljesítménnyel indítottak. Olyannyira rosszul játszottak, hogy az első edzőjük meg sem várta a szezon végét, lepasszolta őket, mert mint mondta: "Inkább kapjam rajta a feleségemet, hogy megcsal, minthogy így veszítsek." Nagyon tapasztalatlanok voltak az akkori csapatokhoz képest, úgyhogy teljes vezetőségi-, és játékos cserére volt szükség ahhoz, hogy 1983-ban végre megtörjön a jég, és bejutossanak a rájátszásokba. A következő években sikerült tartaniuk ezt a szinten, de tovább nem jutottak: hol a New York Islanders, hol a New York Rangers, hol a Pittsburgh Penguins ütötte ki őket a nyeregből. Kialakult egyfajta ördögi körforgás, aminek először az 1997-98-as szezonban lett vége: ekkor ugyanis megnyerték a Keleti-finálét a Buffalo Sabres csapata ellen, azonban a nagydöntőben a Detroit Red Wings csapatát nem tudták legyőzni (ebben a szezonban egyébként az Ottawa Senators is bejutott a rájátszásokba, és pont a Washington ellen veszítettek).
20 éve tehát ez az első olyan szezon, amikor ismét ott vannak a fináléban, szóval izgalmas a helyzet. Főleg, mert ha belegondolok, olyan ez, mintha a Vegas pont a Washington ellentéte lenne. Ugyebár a Vegas az alakuló szezonjában kimaxolta a lehetőségeit, míg a Capitals annak idején szó szerint küzdött az életben maradásért, és Abe Pollin tulajdonoson kívül szinte senki nem hitt bennük. A Vegas egyetlen szezon alatt elérte azt a szintet és kivívta azt a tekintélyt, amire a Capitals-nak évtizedekre volt szüksége. Ezek után tehát nem tudom, ki érdemelné meg jobban a Stanley-kupát. Pont valamelyik este beszélgettük Csabival, hogy
a Vegas-nak talán azért lenne szerencsésebb, ha veszítene, mert ugyebár ha valaki már elsőre túl magasra rakja a lécet, akkor elvárják tőle, hogy mindig tartsa ezt a színvonalat, csak hát az ugyebár nem olyan egyszerű...
A Washington pedig bevallom, nagyon imponál azzal, hogy idén kitütötte a Pittsburgh Penguins-t a versenyből, de ezen túlmenően is, ismerve a történelmüket, lehet azt mondom, jobban megérdemelnék most a Stanley-kupát. Persze, tartom a véleményem, hogy a Vegas példaértékű teljesítményt nyújtott ebben a szezonban, de az ő érdekükben szerintem most nem kellene nyerniük. Így is elérték azt, amiről más csapatok csak álmodozhattak, így is maradandót alkottak. A Washington-nak azonban igencsak szüksége lenne a kupára, önmegerősítés gyanánt. Jelenleg egyébként csupán két győzelemre vannak a Stanley-kupától, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok, melyik csapat lesz végül a befutó. :)
|