2018.02.07. 19:16, Gréti
Sziasztok! Ezt a bejegyzést már korábban meg akartam írni, hiszen még januárban részt vettem Budapesten egy előadáson, ahol sok mindenről volt szó, és bár nem egy önbizalomnövelő-tréning volt, hanem inkább termékértékesítő, -bemutató és üzletépítő jellegű, mégis, sok motiváló mondat elhangzott, melyeket lejegyzeteltem, és most eljött az idő, hogy veletek is megosszam. Fogadjátok szeretettel! ^^
1. Hónap első feléig érd el a havi célod, és a hónap másik felében tudsz másra fókuszálni. Sokszor beleesünk a Pató Pál-szindróma csapdájába, vagyis, hogy "ej, ráérünk arra még", mondván, rengeteg még az idő. Valójában azonban ez a hozzáállás nem helyes, mert így folyton bennünk lesz az a kis frusztráció, hogy még ezt is el kell intézni, azt is meg kell csinálni... A legjobb, ha fontossági sorrendet állítunk fel, és a problémásabb, vagy nyűgösebb feladatokat elvégezzük a hónap elején, hogy aztán több időnk jusson másra. :)
2. Mondd el sokszor a céljaidat magadnak is, legalább önmagad előtt ne tagadd le őket. Álmainkat, céljainkat van, hogy nehezen osztjuk meg másokkal, különböző okok miatt. De nagyon fontos, hogy önmagunk előtt tisztázzuk, mit akarunk. Ha kell, írjuk le a céljainkat, vagy akár mondjuk ki hangosan - a lényeg, hogy tudatosítsuk magunkban, mert így már egy lépéssel közelebb kerültünk a megvalósításához.
3. Lépj ki a komfortzónádból, csináld ezt egy évig, és döntsd el, hogy utána soha többet ilyet. :) Sokszor az a baj, hogy beleszokunk a kényelembe, ez azonban nem visz semerre. Az "Egy bébiszitter naplója" c. filmben hangzik el, hogy van, hogy bele kell kényszerítenünk magunkat egy tőlünk teljesen idegen környezetbe ahhoz, hogy megtaláljuk önmagunkat. És ebben van némi igazság.
4. Képezd magad minden nap minimum 20 percet. Lehet ez valamilyen hangszeren való játszás, olvasás, írás, rajzolás, festés - bármi. A lényeg, hogy képezd magad, és a szürkeállományodat, hogy így mindig friss és fitt legyél agyilag és szellemileg is.
5. Legyél a "termékek terméke". Oké, ez konkrét szituációban hangzott el az előadáson, azonban lehet másra is vonatkoztatni: tedd személyessé a hitvallásodat. A szavak, az, hogy mit mondasz, az egy dolog, de sokkal fontosabb az, mit tükröz a viselkedésed, magatartásod. Egyszóval: legyél hiteles!
6. Hajts a "nem"-ekért. Ez így talán furcsán hangzik, de a negatív kritika, vagy az elutasítás is hathat építően. Egyrészt, önvizsgálatra késztet, ha végiggondolod, te miben hibázhattál esetleg. Másrészt, inspirálólag is hathat, és kell is, hogy hasson. Ha pl. egy adott munkahelyen visszautasítanak, akkor az persze, hogy nagyon rosszul esik és fáj, de gondolj arra, hogy valahol bizonyára egy sokkal jobb hely, jobb közösség, job főnök, és talán jobb fizetés is vár rád. Semmi sem történik véletlenül. Játssz ügyesen, és forgasd előnyödre a kritikusaid véleményét. :)